Värja
2013-04-25
179297
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, förgyllt mässingsfäste med parerplåt á clavier dekorerad med Medusahuvud, svart läderbalja med 2 mässingsbeslag, längd 94 cm
Baljan lagad