Värja
2013-04-25
179288
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
VÄRJA, fransk, 1800-tal, klinga med blånerad och förgylld dekor märkt SHF, mässingsfäste med parerplåt á clavier dekorerad med den franska tuppen, kavelplattor av pärlemor, längd 94 cm