Uppläggningsbestick sked i silver
2013-04-10
178986
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSBESTICK, SKED, silver, uppläggningsbestick delvis förgyllda, graverat krönt monogram, skeden stämplad Zethelius, Stockholm 1797, framsida med monogramgravyr samt 1797, längd ca 21,5-24 cm, vikt ca 240 g
Förgyllning med slitage