Buddha förgylld brons troligen 1800-tal
2013-04-07
178658
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FIGURIN, förgylld brons, troligtvis tillverkad i Tibet för den japanska marknaden, troligen 1800-tal, föreställande Buddha-Vairochana på lotustron med mandorla, höjd 16 cm
Slitage