Väggdekorer 1 par lackarbeten
2013-04-05
178043
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VÄGGDEKORER, 1 par, troligen 1900-talets första hälft, Kina, lackarbeten med inläggningar av ben, sten och pärlemor, motiv föreställande figurscener i landskap, ornamenterade beslag i mässing, höjd 97 cm
Slitage, nagg