Tallrikar Löja Stig Lindberg

Tallrikar Löja Stig Lindberg
Tallrikar Löja Stig Lindberg
Tallrikar Löja Stig Lindberg
Tallrikar Löja Stig Lindberg

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TALLRIKAR, 9 st., flintgods, "Löja", Stig Lindberg för Gustavsberg, i produktion 1948-62, polykromt målad dekor med olika motiv av fiskar, sjöväxter och texter, diameter 25 cm

Krackeleringar, smärre nagg

176816

2013-03-28