Godfred Christensen oljemålning
2013-03-30
176464
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
CHRISTENSEN, Godfred B.W. (Danmark, 1845-1928): Vid Tibern, monogramsignerad och daterad 1874, olja på duk, 30,5x43,5 cm, enligt påskrift på spännramen "Ponte Molle i bakgrunden, Genaro i Sabinerna och Leonessa i Abruzzerna"
Skador, smärre färgbortfall