Fat stekfat Kina
2013-03-30
176306
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, 2 st, STEKFAT, 3 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger av bl a figurscener, längd 30-26 cm
PROVENIENS: Häringe Slott
Ett fat lagat, smärre nagg