Skålar Kina
2013-03-21
175761
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, omkring 1900, bär Guangxus märke, dekor i emaljfärger av drake och fenixfågel, diameter 16,5 cm
Förgyllningen med slitage, en skål med retuscherad spricka