Roland Svensson färglitografi
2013-03-22
175301
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SVENSSON, Roland (1910-2003): Skärgårdsmotiv, sign roland S, 249/300, Svenska naturskyddsföreningens jubileumslitografi 1959, 35x27 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm