Nautiluspokal silver

Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver
Nautiluspokal silver

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

NAUTILUSPOKAL, förgyllt silver med emaljdekor, nautilussnäcka uppburen av delfiner, ciselerad dekor, CG Hallberg, Stockholm 1920, höjd 25 cm, total vikt ca 2,800 g
PROVENIENS: gåvogravyr till Överstelöjtnant Carl Olof Wahlgren

Smärre emaljskador

175296

2013-03-23