Dalahäst 1800-talets slut

Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut
Dalahäst 1800-talets slut

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

DALAHÄST, 1800-talets slut, enligt uppgift i samma Morafamiljs ägo sedan sent 1800-tal, vitmålad med polykrom dekor, höjd 18,5 cm (hov-öra)

Två islagna spikar på ryggen, spår av bronsering, slitage

175075

2013-03-19