Dagbädd
2013-03-21
174893
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
DAGBÄDD, "Berlin", björk, Bruno Mathsson för Firma Karl Mathsson, formgiven 1957, daterad 1960, 195x95 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Käte Nordqvist
Utan madrass