Spegel stockholmsarbete i rokoko av Samuel Boman

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Samuel Bomansson, (spegelmakare i Stockholm 1756-71), signerad SB, ornamentik i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, silverfolierade glas, 69x28 cm

174887

2013-03-29