Bålslev silver Johann Friedrich Timm dy
2013-03-25
174668
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÅLSLEV, silver, Johann Friedrich Timm d.y., Stettin 1780-tal, invändigt förgylld, svarvat skaft av ädelträ, längd 38,5 cm, prickat årtal 1793
Skaftavslutning med skada