Hiroshige Tokkaido
2013-03-16
174422
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Ishibe, nr 52 ur 53e stationer på Tokkaido, 1850, signerad Hiroshige ga, förläggare Reisho, 23x34,5 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm
Mittveck, ex examinerad ur ramen