Officersvärja
2013-04-25
174373
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, för infanteriofficer, eneggad klinga med etsad dekor av ekblad, förgyllt mässingsfäste med senare kavel, längd 100 cm