Nils Nixon gouache
2013-03-15
174237
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
NIXON, Nils (1912-1998): Komposition, signerad och daterad Nixon 1953, gouache, 49x33 cm
PROVENIENS: Konstnärinnan och textilaren Kaisa Melanton (1920-2012)
Märkt "förlaga till Fuca" ?