Golvurna Kina 1800-tal
2013-03-15
174144
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GOLVURNA, kantonporslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger av figurscener och blommor, hänklar i form av fohundar, höjd 61,5 cm
Omfattande retucherad lagning på livet