Reinhold Ljunggren litografier
2013-03-14
174096
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUNGGREN, Reinhold (1920-2006): 2 st, Vinterlandskap, signerade R. Ljunggren, litografier, en 6/310 resp provtryck, 27x47 resp 27x36 cm
Proveniens: Arkitekten Ture Ryberg (1888-1961) Stockholm