Officersvärja
2013-04-25
174072
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VÄRJA, tysk, 1810/20-tal, för officer, klinga med blånerad och förgylld dekor, mässingsfäste med kavel av horn, längd 96 cm