Turkisk matta antik
2013-03-17
173911
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MATTA, antik, Turkiet, sannolikt 1800-talets andra hälft, centrala Anatolien, bakstycket med påsydda etiketter märkta med inventarienr "N 21" respektive "23", ca 193x100 cm
Slitage och lagningar, en kortsida restaurerad, en något reducerad