Golvurna Kina 1800-tal
2013-02-28
171871
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
GOLVURNA, kantonporslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger av figurscener och blommor, hänklar i form av fohundar, höjd 61,5 cm
Omfattande retucherad lagning på livet