Lars Hillersberg Kapitalisten astronauten horan..
2013-02-13
169713
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
HILLERSBERG, Lars (1937-2005): Kapitalisten, astronatuen, horan och negern,
signerad Lasse Hillersberg och Hillersberg på två av delarna, objekt i nio delar, blandteknik, yttersta totalmått ca 280x160 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador, slitage