Tekoppar mugg Kina porslin
2013-02-09
168917
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
MUGG, TEKOPPAR, 2 st, FAT, TALLRIK, BÄRTALLRIK, mm, porslin, Kina, 1700/1800-tal, muggens höjd 12 cm
Muggen med lagad hänkel, nagg och sprickor