Terriner med lock Kina
2013-01-29
167594
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TERRINER med lock, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med pagodmotiv, höjd 15, total längd med hänklar 20 cm
Proveniens: Den ena märkt "Waria Konst & Antikvitetshandel Göteborg"
Obetydliga glasybortfall