Värja
2013-01-24
166886
| Klubbat belopp | 8 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, förgyllt fäste med kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade beslag, längd 93 cm