Stolar sengustavianska Johan Erik Höglander

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

STOLAR, 8 st., sengustavianska stockholmsarbeten, signerade IEH (Johan Erik Höglander, stolmakare i Stockholm 1777-1813), samtliga signerade och med Stockholms stolmakarämbetes sigill

Delvis slitage, delvis med borttagen färg, delvis renoverade och kompletterade

166431

2013-01-21