Kanoner

Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner
Kanoner

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KANONER, 1 par, 17/1800-tal, i järn, i lavetter, kaliber 40 mm, eldrörens längd 80 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Sveaborg

166409

2013-01-24