Ohara Koson träsnitt
2013-02-03
166165
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: äger i regn, 2 hägrar vid strandkanten, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera, Proveniens:Auktionsverket 1985, oramade
En med marginalreva, ngt gulnade