Ohara Koson träsnitt
2013-02-03
166081
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: Rovfågel på gren samt Två tranor, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera, oramade
Proveniens: Rönells antikvariat 1992