Reinhold Ljunggren litografier
2013-01-27
165980
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
LJUNGGREN, Reinhold (1920-2006): 6 st., "Söndag Västra Ågatan, Trosa", "Parklandskap, Tureholm", "Från Blekinge", "Trosautsikt", "Rådhustorget/Konstnären", signerade, litografier resp serigrafier, varierande format, 2 samtryckta, oramade
Delvis gulnade