Värja
2013-01-24
165979
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
VÄRJA, svensk, ämbetsman, tidigt 1800-tal, förgyllt mässingsfäste med lilla riksvapnet, kavelplattor av pärlemor