Astri Bergman Taube grafik
2013-01-24
165927
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BERGMAN TAUBE, Astri (1898-1980): Mappar (2 st): "Vår-vinter på Sjösala", signerade och numrerade 17/210, 5 st serigrafier, bladstorlek 47,5x63 cm vardera samt "Stockholmsbilder", signerade och numrerade 1/225, 6 st serigrafier, 1975, bladstorlek 47,5x63 cm vardera
Gulnader, fläckar