Nordstjärneorden
2013-01-24
165542
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 60 000 SEK |
NORDSTJÄRNEORDEN, Sverige, Storkors-set med kedja, kors och kraschan, förgyllt silver, kedjans vikt 355 g, kraschanen märkt CFC (CF Carlman) och O8 (1940)
Emaljnagg