Ring diamanter
2013-01-15
165265
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
RING, 14 k röd/vitguld, blå sten bekransad med 15 gammalslipade diamanter totalt omkring 2,00 ct, 1920/30-tal, ringstorlek ca 16,5 mm
En diamant saknas, blå sten med slitage