Greta Gerell oljemålning
2012-12-27
164392
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): "Polska korset", signerad och daterad Gerell 1982, olja på pannå, 63,5x49 cm
PROVENIENS: Färg och Form, utställningskatalog 683, nr 2, 1984 Stockholm,
Pianisten Jan Eyron