Fartygsmodell av Hans Biärsjö
Klubbat för:
1 800 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
FARTYGSMODELL, modellskiss till rederi Argonaut 135.000 tons tankfartyg, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 93, bemålad i rött och vitt, l. ö. a. 28 cm, skala 1:1000, med skulpterat hav i glasmonter
Kuntoraportti
Obetydliga skador
163870
Päivämäärä:
2013-03-23