Porslin Kina
2012-12-14
162837
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FAT, 1 par, lövformade, FAT, dekor i underglasyrblått, TALLRIK, famille rose, porslin, Kina, 17-/1800-tal, fatens längder 19-21 cm
Tallriken med nagg