Elgström Ossian fartyg
2012-12-14
162705
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ELGSTRÖM, Ossian (1883-1950), Ryskt fartyg som fraktar ammunition till spanska inbördeskriget, signerad och daterad Ossian Elgström Torekov, 1936, blandteknik, 35x45