Fat i underglasyrblått Kina
2012-12-08
161782
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FAT, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått med klassiskt pagodmotiv, 17/1800-tal, diameter 31,5 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.