Tallrikar Kina 1700-tal
2012-12-08
161601
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TALLRIKAR, 7 st, varav tre djupa, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, 1700-tal, diameter 22-29 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Nagg, ett fat med sprickor.