Joan Miró L´Oiseaux Vole
2012-12-07
161586
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
MIRO, Joan (1893-1983): L´Oiseaux Vole, färglitografi, 1952, signerad och numrerad Miró 10/30. Editerad av XXe Siècle, Paris, 29,4x23 cm, bladstorlek 33x25 cm. LITTERATUR: Cramer 24, Mourlot 117
Gulnad, missfärgad efter passepartout i marginaler, i övrigt god kondition