Värmefat Kina Qianlong
2012-12-09
161285
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VÄRMEFAT, 2 st, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, Qianlong (1736-1795), diameter 28 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Lagningar.