Fällbord i alrot Jacob Sjölin
2012-12-02
161154
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
FÄLLBORD, Mälardalen, signerade JAC. SIÖLIN (Jacob Sjölin, mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fanerat med alrot, svartbonad pelarfot, höjd 76, diameter 88 cm
PROVENIENS: Heby Säteri, Södermanland