Tallrikar Kina Qianlong
2012-12-09
161142
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TALLRIKAR, 13 st, varav fem flata och åtta djupa, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, Qianlong (1736-1795), diameter 23 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Samtliga med nagg. En med lagning.