Kanna, Picasso
Klubbat för:
17 000 SEK
Arviointi
20 000 SEK
Kuvaus
KANNA, "Face", kanna, Frankrike 1955, dekor av ansikte i svart och brunt, tillverkad i 500 exemplar, signerad MADOURA PLEIN FEU EDITION PICASSO MADOURA, höjd 31 cm
LITTERATUR: Alain Ramié nr. 288
Kuntoraportti
nagg
160932
Päivämäärä:
2012-11-30