Brosch i silver och guld diamanter
2012-12-04
160740
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BROSCH, silver och guld, gammalslipade diamanter samt rosenstenar, i form av kvist, 1800-tal, längd 5 cm
PROVENIENS: Gustaf och Annie Wallenberg, därefter i arv inom familjen.
Några stenar saknas