Tallrikar Kina Kangxi
2012-12-08
160439
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, järnröd dekor, Kangxi (1662-1722), diameter 22 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.
Nagg, en med lagning.