David Tägtström porträtt
2012-12-04
160311
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TÄGTSTRÖM, David (1894 -1981): Porträtt av konsul Carl Ekman Göteborg, signerad och daterad D. Tägtström juli 1955, olja på duk, 81x65 cm